120LPW LED Factory Linear Lighting
Specifications:
| Model No.: | FACTORY LINEAR LIGHTING |
| Power Consumption: | 150CM- 60W |
| Input Voltage: | 200-240V |
| Operate Frequency: | 50-60Hz |
| Lumens Output: | >120LM/W |
| Led Brand: | Samsung |
| LED Type: | SMD2835 |
| Color Temperature: | 3000K, 4000K, 5000K, 6000K |
| CRI: | >80 |
| Beam Angle: | 105° |
| IP Rated: | IP44 |
| Power Factor: | 0.95 |
| Total Harmonic Distortion: | <20% |
| Working Temp.: | -30°C ~ 50°C |
| Storage Temp.: | -30°C ~ 50°C |
| Lifespan L70(H): | >50,000 Hours |
Description& Features
- Aluminum Material, durable and indeformable.
- Stream-line profile design, good heat dissipation, Anti-glare.
- Installation: ceiling and suspending.
- Lumens efficiency more than 120lm/w for fixture, CRI>80Ra.
- 0-10V PWM DALI dimmable system is available.
- Long life, L70>50,000 Hours.
- Professional technology support, can offer Dialux solution
Certificate
- CE,RoHs
Warranty
- 5 Years warranty



