100W Module Floodlight
Specifications:
| ModelNo.: | 100W Module Floodlight |
| Power Consumption: | 100W |
| Input Voltage: | AC176-234V |
| Operate Frequency: | 50-60Hz |
| Flux: | 10000 lm |
| Led Brand | Bridgelux(Isolated Driver) |
| LED Type | SMD2835(96pcs) |
| Color Temperature: | 3000K/4000K/ 6500K |
| CRI: | >80 |
| Beam Angle: | 80° |
| IP Rated: | IP65 |
| Power Factor: | 0.95 |
| Working Temp.: | -20°C ~ +40°C |
| Storage Temp.: | –30°C ~+ 50°C |
| Lifespan L70(H): | >50,000 Hours |
| RA: | >72 |
Description& Features
- Material case :aluminum high quality
- Higest energy eficiency
- No electromagnetic jnterference.
- High power Bridgelux LEDs with a lifetime of 50,000 hours.
Certificate
- CE,RoHs
Warranty
- 3Yearswarranty



